logo TRAX
Trax na świecie

WITAJCIE W ŚWIECIE TRAXA™

Trax jest grą strategiczną przeznaczoną dla dwóch osób. Gra składa się z identycznych płytek, na których widnieją czerwone i białe linie, została wynaleziona przez Nowozelandczyka Davida Smitha w 1980 roku i wygrała wiele nagród miądzynarodowych. W skróconej wersji Traxa do gry potrzebne jest maksimum 64 płytek, w pełnej wersji liczba płytek może być nieograniczona.

Trax

Trax to bardzo prosta gra:

ZASADY

Trax to gra składająca się z kwadratowych płytek, które układa się na płaskiej powierzchni. Wszystkie płytki są identyczne. Na jednej stronie namalowane są łuki, na drugiej linie proste w dwóch kolorach. Podczas gry płytki już wyłożone nazywa się TRAXEM.

NAJDŁUŻSZA GRA NA ŚWIECIE?

Jedną ze szczególnych cech Traxa jest to, że ta gra nigdy się nie kończy. Teoretycznie jest to możliwe, ponieważ Trax nie jest ograniczony żadną planszą. W praktyce jednak najdłuższa gra Trax jaką zarejestrowano składała się z 87 ruchów.

O STRONIE INTERNETOWEJ - TRAX

Strona ta, prowadzona przez międzynarodowe stowarzyszenie graczy Traxa, umożliwia spotkania i grę w Traxa wszystkim chętnym z całego świata. Strona zawiera wiele informacji o wszystkim, co dotyczy gry Trax, począwszy od historii, a kończąc na dodatkowych grach i Światowych Mistrzostwach Traxa.

www.traxgame.com